Історія коледжу  
   
 

Є куточок землі,
України всієї окраса,
Цей куточок землі
На колишній садибі Тараса.

    А. О. Савченко

 
 

 
 

В мальовничому селі, в серці Черкащини, на батьківщині великого Кобзаря в кінці 20– х рр.20 століття був створений середній спеціальний  навчальний  заклад.  Думка про необхідність відкриття навчального закладу в с. Кирилівці була висловлена зразу ж з встановленням радянської влади.
В 1923 р. було прийнято рішення відкрити середній навчальний заклад сільськогосподарського типу, який випускатиме агрономів середньої кваліфікації. В 1927 р. в с. Будище в будинку, що колись належав поміщикові Енгельгарду, використовуючи наявну там агробазу, було відкрито агрошколу ім. Т.Г. Шевченка з дворічним терміном навчання. Агрошкола зробила лише один випуск агрономів сільського господарства. 11 березня. 1929 року в Кирилівці відбулось урочисте засідання Шевченківського агровиконкому, президії Вільшанського райкому та сільської Ради; присвячене вшануванню пам'яті Т.Г.Шевченка, в якому взяв участь голова Президії ВУЦВК Г.І. Петровський. На цьому засіданні були ухвалені рішення:

  • про перейменування села Кирилівка в с. Шевченкове;
  • відкрити школу селянської молоді.
 
 
 

Г.І. Петровський біля пам'ятника
Т.Г.Шевченку (1929 рік)

 
 

 Це було навесні 1929р., а восени був оголошений перший набір. В приймальній комісії були:
1 Леонтович Я.К. – директор технікуму
2 Сокур Ф- агроном села
3 Погрібний Г.К. – голова земоб'єднання.
Вирішили було побудувати профшколу на місці церкви Івана Богослова.1 червня 1930р на місці церкви заклали фундамент корпусу. Голова окрвиконкому М.О.Леонтович вклала перший камінь у фундамент навчального корпусу. Будівництво корпуса  було закінчено в 1932 році.  
1 жовтня 1929р розпочалось навчання Шевченківській сільськогосподарській школі
ім.. Г.І.Петровського. Перший випуск учнів здійснено 1 березня 1931р. в кількості 26 фахівців.

В 1934 р. сільськогосподарську школу перейменували на Шевченківський технікум технічних культур ім.. Г.І.Петровського з 4 – річним терміном навчання. Директором технікуму з 1932 по 1939рр. був Лісовенко П.Л. З 1934 по 1939рр. був побудований будинок для вчителів, гуртожиток, упорядковано садибу, посаджено фруктовий сад на території технікуму. В 1938 р. технікум змінив назву на Шевченківський сільськогосподарський технікум рільництва. Директором технікуму з 1940 по 1941рр. був Жадан. 
 
 
 
 
Приміщення корпусу № 1 технікуму, 1952 р.
 
 
 
 
Свідоцтво про закінчення технікуму видане 30 червня 1941 р.
 
 

22червня 1941року фашистські війська напали на СРСР. Незважаючи на початок війни технікум працював в звичайному режимі, студенти здавали сесію, випускники – державні екзамени. Випуск агрономів був здійснений 30 червня 1941року. В числі шевченківців викладацький склад, учні, службовців технікуму  з’явились до воєнкомату з бажанням захищати Батьківщину. 10 липня 1941 р. решту колективу технікуму евакуювалися. За  період окупації фашисти завдали селу і технікуму великих матеріальних втрат. Господарство, навчальне обладнання, бібліотека були знищені. В навчальному корпусі в 1941 – 1942рр. була поліцейська дільниця. В 1943 корпус технікуму зайняли німці.   Після визволення села  вже з 1 вересня 1944 р. в технікумі знову почалися заняття по підготовці кваліфікованих кадрів для народного господарства. Перший випуск молодших агрономів в кількості 24 особи  був здійснений в 1946р. очолював технікум з 1944 по 1946 рр. Шевченко М.М.

  
З 1946 року технікум перепрофілюється на підготовку спеціалістів рибоводів і був підпорядкований Мінсільгоспу УРСР. Директором технікуму стає Решетнік І.Г. з 1946 – 1948 рр.
 
 
 
 
Під час проходження практики з рибництва
 
 
З 1948р по 1950р. очолює технікум  Безкровний Олександр Никифорович. За 4 роки технікум дав державі 360 техніків – рибоводів. Директором  технікуму з 1950р по 1951 р.  був Шевченко Юрій Григорович. В 1951 році технікум було  перейменовано в Шевченківський гідромеліоративний технікум. На чолі технікуму з 1951р. по 1955р. був Бурковський А.Г. Поряд з трьома групами, які були набрані на базі 7 класів, була сформована група з учнів на базі 10 класів, яка мала курс навчання 2 роки. Навчальний корпус вже не вміщав всі навчальні групи і навчання велось в дві зміни. Виникла  необхідність в будівництві нового навчального корпусу. Його будівництво розпочалось в 1953 році і тривало до 1959 року.
 
 
 
 
Будівництво головного корпусу технікуму (1951-59 р.р.)
 
 

 З  1955 по 1961 р. очолює технікум Бихкал Володимирович Петрович. 1959 рік приніс чергову перепрофілювання навчального закладу. Технікум набирає студентів на спеціальність технік – механік сільського господарства.
В кінці 50 рр. і до п.п. 70 рр. в технікумі була сильна команда з велоспорту. Тривалий час тренером команди був в минулому випускник технікуму Коваленко Іван Омельянович почесний майстер спорту. Команда брала участь у змаганнях на першість області та першість України серед технікумів займали перші місця. В 70 рр. в технікумі існувала сильна команда з біатлону, тренером якої був Бутко Володимир Петрович. Досягнення цих команд становили гордість технікуму.

Директором технікуму з 1961 по 1969 рр. був Банніков О.В. З 1966 року технікум перейменували в Шевченківський гідромеліоративний технікум і залишився під цією назвою до 1990року.
 
 
 
 
 
 
   с. Будище. Зрошувальні системи в навчальному господарстві технікуму         
 
 

Розпочинається  розширення матеріальної бази навчального закладу. Був збудований гуртожиток №1 на 400 місць, спортзал, розпочалось будівництво приміщень для техніки. В 1963 році при технікумі організовано заочний відділ. Першим завідуючим був Голуб П.Л. З 1989 року заочний відділ очолює Береговенко Е.М. З 1969р. по 1975р.директором технікуму був Батрак В.М. Навчальний заклад зміцнює свою матеріальну базу.

 
 

На чолі технікуму з 1975 по 2003рр. був Гринюк С.А. Крім двох навчальних семестрів для студентів діяв трудовий семестр. З числа студентів було сформовано два студентські загони – « Гренада» та « Дружба». За літо  студенти допомагали на будівництві, працювали  в колгоспах збираючи врожай сільськогосподарської продукції. Лише протягом літа 1988 р. студентськими загонами виконано робіт на суму 133 тисяч крб. Перераховані кошти на спорудження пам’ятника воїнам Корсунь - Шевченківської битви. 
Після закінчення технікуму випускники поповнювали ряди Радянської Армії, були серед них і ті, хто проходив службу в далекому і спекотному Афганістані.  Не всі повернулись до рідних домівок, про що свідчить меморіальна дошка на стіні коледжу, яка увічнює пам'ять випускника П.Елладі.
З 1991р. технікум отримав назву Шевченківський сільськогосподарський коледж.

Директором коледжу з 2003 по 2009 р.р. був Смалько С.А. В 2005 році коледж ввійшов в підпорядкування Уманського державного аграрного університету і отримав назву Шевченківський коледж Уманського державного аграрного університету.

В 2010 році перейменовано в Відокремний структурний підрозділ Шевченківський коледж Уманського національного універитету садівництва.

 

З 2010 року коледж очолює Потабенко О.А.. На протязі 43 років педагогічний колектив коледжу є учасником виставки творчих робіт лабораторії педагогічних інновацій «Державної установи «Навчально – методичний центр інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності вищих навчальних закладів «Агроосвіта»».

Завідувачі відділеннями Шеремет С.А. та Яворська Л.А. є членами навчально – методичної комісії вищих навчальних закладів I-II рівнів акредитації з спеціальностей «Агроінженерія » та «Геодезія та землеустрій ».

На базі коледжу були проведені регіональні конкурси «Студент року-2012», «Викладач року - 2014» в яких взяли участь представники коледжів Черкаської та Київської областей Міністерства аграрної політики України. В 2016 -17 роках в коледжі були проведені обласні олімпіади з математики та української мови для студентів ВНЗ I-IIрівнів акредитації.

Студенти коледжу є активними учасниками Регіонального конкурсу патріотичної пісні та поезії «В ім’я Батьківщини». Студенти Гаврильченко Є., Маламуж В., Андрущенко Я., Коваленко Марія та Коваленко Марина виборювали на цих конкурсах призові місця. Студенти коледжу беруть активну участь у Всеукраїнському фестивалі «Софіївські зорі». Ось уже кілька років коледж гостинно відкриває двері учасникам обласного конкурсу читців поезії Т.Г.Шевченка.

Коледж здійснює підготовку молодших спеціалістів з таких спеціальностей:
- “Агроінженерія”;
- “Геодезія та землеустрій”;
- “Транспортні технології (на автомобільному транспорті)”.
 

Коледж пишається своїми випускниками, а їх на сьогоднішній день нараховується понад 15 тисяч. Серед випускників коледжу є заслужені діячі наук:
- Демченко Іван Теодосійович - кандидат біологічних наук;
- Проценко Ростислав Данилович - кандидат технічних наук;
- Пилипенко Анатолій Терентійович -- в 70-х рр. директор НДІ колоїдної хімії і хімії води, доктор хімічних наук, професор, завідував кафедрою рідкісних елементів в Київському державному університеті ім. Т.Г.Шевченка;
- Товстик Василь Феодосійович- доцент, кандидат біологічних наук Харківського зооветеринарного інституту;
- Щербак Григорій Каленикович - доцент, кандидат технічних наук, інженер-полковник, викладач артилерійської Академії м. Москва;
- Галасун Петро Тарасович - кандидат біологічних наук, директор науково-дослідного інституту рибного господарства УРСР;
- Черевченко Тетяна Михайлівна - доктор наук, академік біологічних наук, почесний директор центрального ботанічного саду ім. Гришка, м. Київ;
- Рогалєвич Юрій Петрович - доктор наук Українського університету водного господарства та природокористування;
- Чуєнко Микола Онисимович - кандидат технічних наук;
- Смалько Михайло Анатолійович - кандидат технічних наук;
- Супрун Микола Олексійович – державний діяч.

 
На порозі 90-річчя
Ми разом вічні цінності обстоїмо
І успіхи поділимо на всіх,
Бо спільною метою ми пов’язані,
Створити коледж завтрашніх часів.
       
       
   
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
           
           
           
    с. Шевченкове