Бібліотека  
   

БІБЛІОТЕКА ВСП "ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ УМАНСЬКОГО НУС"

БІБЛІОТЕКА ВСП "ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ УМАНСЬКОГО НУС"
Бібліотека коледжу є навчальним, інформаційним та культурно-просвітницьким підрозділом навчального закладу. Вона здійснює єдину для навчальних закладів державну програму національної освіти і виховання студентів.    
Головне завдання нашої бібліотеки це повноцінне задоволення інформаційних потреб викладачів та студентів коледжу, збереження і примноження скарбів духовності нашого народу, прищеплення любові до своєї землі, до природи рідного краю, любові до України, до свого народу.
БІБЛІОТЕЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ. МАСОВА РОБОТА.
У бібліотеці зареєстровано 525 користувачі – це викладачі та працівники коледжу, студенти денного та заочного відділень.  
У читальному залі бібліотеки та актовій залі коледжу постійно організовуються цикли книжкових виставок, тематичні полички, проводяться відкриті перегляди літератури,  літературно-тематичні вечори, конференції, бесіди, та інші масові заходи. Працівниками бібліотеки заведено папки, в яких зібрані матеріали з різних тем.

ДОВІДКОВО-БІБЛІОГРАФІЧНЕ ТА ІНФОРМАЦІЙНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ.
Нині у світі силу має той, хто володіє інформацією. Сучасна бібліотека – це не тільки книгозбірня, але й своєрідний архів, який відкриває доступ до інформації і забезпечує активний рух інформації в суспільстві.
За допомогою каталогів користувачі дізнаються про наявність і кількість навчальної та методичної літератури. У нашій бібліотеці є систематичний та алфавітний каталоги, ведеться картотека книгозабезпеченості, картотека газетно-журнальних статей, тематична картотека.
На допомогу навчальному процесу бібліотека складає рекомендовані бібліографічні списки літератури для написання курсових і дипломних робіт, рефератів на різні теми.
В бібліотеці є комп’ютер, сканер та принтер. Комп’ютерна система коледжу підключена до мережі Іnternet, що дозволяє студентам, викладачам і працівникам бібліотеки швидко знаходити найновішу інформацію. Працівники бібліотеки мають можливість оформляти розробки масових заходів, рекомендаційні списки нової літератури та інші необхідні матеріали в електронному варіанті.
В бібліотеці оформлено інформаційний куточок, на якому розміщені правила користування бібліотекою, план проведення масових заходів, списки нових надходжень інші інформаційні матеріали.
Бібліотечні працівники повідомляють читачів про нові надходження книг до бібліотеки через виставку „Нові книги” та списки нових надходжень.

БІБЛІОТЕЧНИЙ ФОНД.
Книжковий фонд бібліотеки становить 51295 примірники книг. З них 36640 – підручники. Комплектування книжкового фонду ведеться при допомозі Немішаєвського методичного центру та товариства „Черкаси-книга”. 
На допомогу комплектуванню в бібліотеці ведеться картотека книгозабезпечення.
ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ В БІБЛІОТЕЦІ ТА ЗБЕРІГАННЯ ФОНДУ.
Книжковий фонд бібліотеки зашифрований і розставлений згідно таблиці ББК, оформлені роздільники на полицях.
В бібліотеці частково відкрито доступ до книжкового фонду.
Загальна площа бібліотеки – 174кв.м.
Кількість місць в читальному залі – 50.
Бібліотека працює з 8-00 год.  до 17-00 год

 

 
 
     
 
     
29 жовтня в читальному залі коледжу проведена виховна година «Книга – це духовний заповіт одного покоління іншому», який підготувала і провела Т.Л.Потабенко. Студенти на даній виховні годині ознайомилися з історією розвитку книги, побачили цікаві дизайнерські книги, а також підготували прислів’я та приказки про книгу.
   
 
   
   
   
   
   
   

Упродовж усього життя ми звертаємось до книжки. З дитячих років книжка допомагає  нам пізнавати себе і зрозуміти навколишній світ. Недарма трапляється так, що вчасно прочитаний твір підказує людині вибір життєвого шляху, майбутньої професії. І чим би ви не захоплювалися – історією, технікою, науковими пошуками – книги завжди стануть у нагоді. Недарма в народі існує прислів’я: «Хто багато читає – той багато знає».
Працівниками бібліотеки проведено вікторину  «Книжка – добрий, мудрий друг». Студенти були ознайомлені з правилами поведінки з книгою, були проведені конкурси: книга  твій друг, прислів’я та приказки про книгу, загадки про книгу.  Під час перегляду презентації студенти побачили велику кількість скульптур улюбленим  літературним  героям , які знаходяться в різних містах світу, а також споруди  та предмети  інтер’єру  у вигляді книг.

   
   
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
           
           
           
    с. Шевченкове