Діяльність методичного об'єднання кураторів груп  
   


Методичне об’єднання кураторів навчальних груп ВСП "Шевченківський фаховий коледж Уманського НУС" об’єднує в своєму складі кураторів всіх навчальних груп.

Робота методичної комісії кураторів груп протягом  навчального року здійснюється згідно розглянутого і затвердженого плану роботи методичної комісії на поточний навчальний рік.

Методичне об’єднання працює над створенням умов для виховання суспільно-адаптованої, гармонійно-розвиненої особистості, здатної до саморозвитку та самореалізації, готової до конкурентного вибору свого місця в житті. Бурхливі темпи суспільного розвитку вимагають підготовки всебічно розвинених людей,  активних громадян нової держави, у зв’язку з цим великого значення набуває виховна робота в навчальному закладі, де є досвідчені куратори, напрацьована методика, сформовані звичаї і традиції.

Основними завданнями методичної комісії кураторів груп є: удосконалення методичного рівня організації виховної роботи в навчальному закладі; вивчення і узагальнення кращого досвіду комплексного підходу до організації виховного процесу в групах.
Робота методичної комісії спрямована на:

 

1. Формування професійної компетенції кураторів груп.

2. Вироблення інноваційного стилю діяльності та впровадження інтерактивних методів виховання.

3. Підготовку кураторів до пошукової діяльності.

4. Збереження та розвиток творчого потенціалу кураторів груп.

 
Виховання особистості ставить особливі вимоги до кураторів. Куратор групи – це особлива фігура у системі навчально-виховної роботи. Від його вмінь, життєвої позиції, добросовісності залежить успіх роботи.
 
 
Члени методичного об'єднання кураторів груп
 
Голова методичного об'єднання: Потабенко Т.Л.
 

В 2020- 2021н.р. методична комісія кураторів груп працює над дослідженням та вирішенням наступних проблем:

 

- Адаптація студентів – першокурсників у освітньому просторі коледжу.
 Доповідачі: І.А.Демченко Куратори 1-х курсів
- Використання можливостей молодіжних організацій для посилення ролі громадянського й духовно-морального виховання студентів. Доповідач: С.О.Сокирко
- Молодіжні субкультури: плюси і мінуси. Доповідач: А.О.Карпенко
- Що таке громадянський обов’язок? Доповідач: П.М.Окіпняк
-  Взаємодія куратора з батьками та іншими суб’єктами профілактичної роботи щодо запобігання правопорушень. Доповідачі: Куратори груп
- Поради психолога. Як зарадити собі у складних ситуаціях на занятті. Нестандартні прийоми. Доповідач: І.А.Демченко
- Виховання студентської молоді в дусі патріотизму та національної свідомості. Доповідач: А.М.Матвієнко
Круглий стіл «Нові форми роботи зі студентами»:
 1. Про організацію та проведення заходів щодо попередження проявів агресії серед студентів коледжу:
- профілактика негативних явищ у молодіжному середовищі. Доповідачі:  Куратори 3-х курсів
2. Формування здорового способу життя студентів:
- поради психолога. Як сформувати сприятливе мікросередовище в групі. Доповідач: І.А.Демченко
- колективні творчі справи. Доповідачі: Куратори 4-х курсів
- форми та методи формування національної свідомості та самосвідомості. Доповідачі: Куратори 1-х курсів
- дистанційні форми навчання (обмін досвідом) Доповідачі: Куратори 2-х курсів
- Поради психолога. Як уникнути професійного само вигорання. Доповідач: І.А.Демченко

- Вчимося толерантному спілкуванню. Доповідач: Н.Ф. Павлик
 
План роботи методичної комісії кураторів груп на 2021-2022 н.р.
 

8 лютого в групі 31-А, куратор Сокирко С.О., була проведена виховна година на тему "Дорога до життєвого успіху".
Мета виховної години: подолання негативних явищ, пов'язаних пасивним, байдужим ставленням до свого майбутнього, виховання в студентів кращих вольових, лідерських якостей, таких як цілеспрямованість, наполегливість, стресостійкість, завжди вірити в себе і проявляти терпіння в досягненні цілі.

 
 
Однією з визначних військових операцій у війні з німецькими загарбниками була Корсунь-Шевченківська битва в січні-лютому 1944р. В ході цієї операції було визволено населені пункти кількох районів Черкаської області, в тому числі с.Шевченкове та навколишні села. Цій темі і була присвячена виховна година "Визволення Черкащини. Корсунь-Шевченківська битва", яку провів Матвієнко А.М. Студенти дізнались про важкі бої, героїзм солдатів Червоної Армії. Куратор групи використав краєзнавчий матеріал, розповіді очевидців тих подій, місцевих мешканців. В результаті студенти отримали цілісну картину подій, дізналися як жили люди на окупованих територіях. На закінчення виховної години куратор наголосив, що бажливо  берегти мир та пам'ять про минуле нашого народу.
 
 
2.02.2021 року куратор групи 32Т Окіпняк Г.Й. провела відкриту виховну годину - годину спілкування «Світ без насильства. Скажемо «Ні булінгу». Захід продумано спланований, студенти постійно підтримували спілкування на запропоновані куратором питання. 
Вдало підібрані відеоматеріали та розроблена презентація, сприяли відвертості в обговоренні теми.
 
 
25 березня 2021 року в групі 21-Т була проведена виховна година на тему: "Толерантність врятує світ". Куратор групи Павлик Н.Ф. разом зі студентами підготувала цікаву бесіду на актуальну проблему суспільства - толерантність, підтримка один одного. Студенти підготували прислів'я про дружбу, переглянули відеоролик про гендерні відносини та необхідність доброзичливого ставлення людей в суспільстві.
 
 
16.04.2021 року куратор групи 31Т Окіпняк Г.Й.,  вшановуючи генія українського народу Т.Г. Шевченка, провела відкритий виховний захід міні-виставу на тему «Шевченкові музи». Вдало створений сценарій, підбір сценічних костюмів та образів, що органічно поєдналися у виступах студентів, перетворили міні-виставу на свято. Захід був не лише виховним, а й мистецьким висловленням подяки великому Кобзарю.
 
   
 
22 квітня – Всесвітній день землі, день, коли всі народи планети єднаються у справі захисту навколишнього середовища і збереження природних ресурсів, якими наділила нас природа. Ця подія стала темою виховної години, яку проводив куратор групи 22-А Карпенко А.О. 19 квітня. Студенти ознайомилися з історією цього свята, сучасним станом навколишнього середовища та загрозами для природи, які створює людина. Після виховної години студенти разом з куратором групи висадили саджанці фруктових дерев на території коледжу.
 
 
Аварія на Чорнобильській АЕС стала найбільшою в історії ядерної енергетики за кількістю загиблих, потерпілих, економічних збитків та впливом на природу. 35 років тому ця трагедія обпалила українців. Її наслідки ще довго будуть проявлятися в нашій державі. До цієї події в коледжі було проведено ряд заходів:
- виставка книг на тему "Чорнобиль: без права на забуття"
- відеожурнал "Збережемо пам'ять про подвиг"
- виховна година в групі 11А "Чорнобильська катастрофа".
 
   
 
Я українець! І горджусь цим. Студенти коледжу разом з усією Україною відмічали День Вишиванки. Це свято покликане зберегти споконвічні традиції етнічного вишитого українського одягу. Студенти та викладачі із задоволенням взяли участь в святі, яке дарує красу, позитивні емоції та гордість за свою націю.
 
   
 

Вже більше десяти років Окіпняк  Г. Й., куратор групи 31Т, захоплюється народною лялькою мотанкою. Під час виховних заходів 
Галина Йосипівна розповідає студентам про традиції виготовлення ляльки, про роль ляльки у вихованні дітей в українських родинах, ляльку як оберіг. Галина Йосипівна взяла участь у конкурсі «Ми у творчості знаходимо себе».

 
   
   
 
   
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
           
           
           
    с. Шевченкове